Porzuć alkohol

Alkoholizm - walka z nałogiem

Alkoholizm to straszny nałóg niszczący nie tylko osobę pijącą, ale całe otoczenie przede wszystkim współmałżonka i dzieci. Przybiera on w naszym społeczeństwie coraz większe rozmiary. Tylko około kilkunastu procent ludzi wykazuje pozorną odporność na uzależnienie alkoholowe, nawet pomimo spożywania go w dużych ilościach. Większość po przejściu początkowej fazy picia dla odprężenia, nie jest w stanie żyć bez alkoholu, który staje się dla niego niezbędnym. W rzeczywistości ciężar psychiczny staje się coraz większy. Na wszelkie próby ograniczenia nałogu organizm odpowiada głodem alkoholowym, który objawia się uczuciem niepokoju, drżeniem rąk, zwiększoną potliwością. Dlatego nałogowiec sięga po to samo "lekarstwo".


Choroba alkoholowa

Przy typowym przebiegu ma cztery fazy:

- Pierwsza to tzw. picie towarzyskie - sprawia przyjemność, ma się ochotę na kieliszek w gronie znajomych, nie odmawia się, gdy inni proponują, dobrze się toleruje nawet sporą dawkę alkoholu.

- Druga to faza ostrzegawcza - już szuka się okazji do napicia się, samemu inicjuje się wypijanie tzw. kolejek, zyskuje się status "fajnego kumpla", "duszy towarzystwa", sięga się po alkohol, bo to rozładowuje napięcie, przynosi ulgę, rozpoczęte picie coraz częściej kończy się "urwaniem filmu" i kacem, kaca coraz częściej "leczy się" wypijaniem klina w samotności.

- Trzecia to faza krytyczna - pije się ciągami przeplatanymi okresami abstynencji, szuka się usprawiedliwień, wymówek, a wyrzuty sumienia (tzw. kac moralny) próbuje się zniwelować składaniem sobie - często również innym - przyrzeczeń niepicia, podejmuje się próby jak najdłuższego zachowania abstynencji (bez fachowego wsparcia - zwykle nieskuteczne), zaniedbuje się rodzinę. Dochodzi do konfliktów małżeńskich, wzrostu agresywności. Alkoholik zaczyna się opuszczać w pracy, nieregularnie się odżywia i zaniedbuje swój wygląd. Zaczynają się kłopoty z pamięcią. Tolerancja na alkohol nadal jest duża.

- Czwarta to faza chroniczna - okresy picia są bardzo długie, a abstynencji - bardzo krótkie, pije się od rana, upija się w samotności, następuje zdecydowany spadek tolerancji na alkohol (kiedyś pół litra czystej piło się bez konsekwencji, teraz wystarczy piwo), sięga się po tzw. wynalazki, czyli np. denaturat, dochodzi do rozpadu rodziny, następuje degradacja zawodowa i społeczna. Alkohol staje się jedynym celem w życiu - by go zdobyć, można dopuszczać się przestępstw. Przestają działać hamulce moralne. Pojawiają się psychozy alkoholowe - majaczenia (zwidy) i halucynozy (słyszy się głosy). Organizm jest coraz bardziej wyniszczony i zatruty alkoholem, zaczyna szwankować zdrowie.

Czy można temu zaradzić? OCZYWIŚCIE! Tylko trzeba chcieć.

Należy przeanalizować w jakich sytuacjach lub przy jakiej okazji najczęściej się sięga po butelkę. Takich sytuacji należy unikać. Wtedy z pewnością pomoże Ci zabieg odczulania urządzeniem BICOM OPTIMA i BICOM 2000.

Zwalczamy uzależnienia alkoholowe. Z naszych doświadczeń i obserwacji wynika, że skuteczność zabiegów określana jest na bardzo wysokim poziomie *, cała terapia to 4-6 zabiegów wykonywanych jeden lub dwa razy w tygodniu. Zabiegi te powodują oczyszczanie organizmu (tzw. detoks), zablokowanie głodu alkoholowego. Ponadto terapia działa wyciszająco, eliminując objawy abstynencyjne. U osób korzystających z naszych terapii nie dochodzi do zaburzeń nastrojów i drżenia rąk.

---
* wyniki mogą się różnić zależnie od predyspozycji organizmu

Skutki długo trwałego picia alkoholu

  • ciężkie uszkodzenie wątroby i trzustki
  • chroniczne zapalenie błony śluzowej żołądka
  • uszkodzenia i skurcze nerek
  • uszkodzenie stawów
  • stany zapalne nerwów prowadzące do zniszczenia układu nerwowego
  • stany zapalne naczyń krwionośnych
  • obumarcie komórek mózgowych i nerwowych
  • trwałe uszkodzenie mózgu
NASZE GABINETY
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
  • Chełm ul. Mickiewicza 41
    telefon: 509 72 73 88
    przyjęcia: środy i piątki
    więcej informacji:
    Bicom-Med Chełm

  • Zamość ul. Hrubieszowska 12
    telefon: 509 72 73 88
    przyjęcia: wtorki i soboty
    więcej informacji:
    Bicom-Med Zamość

Województwo mazowieckie
  • Warszawa
    ul. Grażyny 15
    Rejestracja tel: 502 89 54 55
    przyjęcia: pon., czw., pt., sob.
    więcej informacji:
    Bicom-Med Warszawa

  • Ciechanów ul. Wyzwolenia 20
    telefon: 502 89 54 55
    przyjęcia: piątki
    więcej informacji:
    Bicom-Med Ciechanów

  • Siedlce ul. Chłodna 4
    telefon: 502 89 54 55
    przyjęcia: wtorki
    więcej informacji:
    Bicom-Med Siedlce

Copyrights ©2017: Bicom-Med made by Wirtualny Wizerunek