Schudnij

BICOM-MED Kuracja odchudzająca

Co to jest dieta z użyciem biorezonansu i jak to działa?

Blokuje uczucie głodu, pobudza podwzgórze do uwalniania zgromadzonych przez człowieka zapasów tłuszczu. Działa na metabolizm w ten sposób, że tłuszcz z zablokowanych rezerwowych zapasów jest przekazywany do krwi, bez naruszania protein. Te miejsca zapasowe to głównie brzuch, biodra, uda, pośladki, kolana, ramiona, itp.

Zabieg uruchamia ten tłuszcz, który został zmagazynowany na ciężkie czasy i zamienia go w energię. Dzięki temu organizm może spalić nawet do kilku tysięcy kalorii dziennie.

Ponadto "resetuje" podwzgórze ustawiając poziom przemiany materii na właściwym poziomie.

 

Na czym polega ta metoda?

Kuracja składa się z 4 faz.

Faza wstępna trwa 2 dni. Polega na objadaniu się do syta tłustymi i kalorycznymi potrawami. Pomaga to zgromadzić dość energii na pierwsze dwa dni diety, zanim zabieg nie uruchomi nadzwyczajnych zapasów tłuszczu. Dotyczy to szczególnie osób z niedostatecznymi zapasami normalnego tłuszczu. Wraz z rozpoczęciem tej fazy zaczyna się stosowanie kropli.

Faza I trwa 24 - 39 dni. Podczas tej fazy nie spożywa się cukru, tłuszczu oraz alkoholu. Ilość dopuszczonych pokarmów jest ściśle określona i ograniczona do 500 kalorii dziennie. Równocześnie stosuje się krople, których użycie się przerywa na 3 dni przed zakończeniem tej fazy.

Faza II trwa 21 - 49 dni (3-7 tygodni). Podczas tej fazy nie wolno jeść cukru, mącznych produktów oraz skrobi. Ilość dopuszczonych kalorii to 1500 na dobę.

Faza III trwa do końca życia, a jeśli będzie potrzeba powtórzenia diety to minimum 3 tygodnie między pierwszym i drugim cyklem, minimum 5 tygodni między drugim i trzecim cyklem, 9 tygodni między trzecim i czwartym cyklem itd. Stopniowo wprowadza się cukier, skrobię i produkty mączne.

Należy prowadzić dziennik, w którym wpasuje się pomiar wagi ciała oraz ewentualne pomiary ciśnienia krwi i cukru we krwi. Należy w nim pisać co się zjadło, jaki rodzaj ćwiczeń się uprawiło oraz odnotować ewentualne uwagi co do samopoczucia czy inne spostrzeżenia. Można zrobić pomiary klatki piersiowej, talii, biodra, nadgarstka, uda, kolana, łydki oraz zdjęcia z przodu i z boku.

Jakie są działania niepożądane?

Niektórzy pacjenci zgłaszają bóle głowy w czasie pierwszych paru dni, kurcze mięśni w nogach (zazwyczaj podanie potasu je złagadza), zaparcia co można rozwiązać podaniem większej ilości błonnika, większą ilością płynów lub łagodnymi środkami przeczyszczającymi, w rzadkich przypadkach wypadanie włosów (które jednak zawsze wyrosną z powrotem i będą wyglądać zdrowiej jak poprzednio), napad kolki żółciowej u osób z kamieniami w pęcherzyku żółciowym.

Jakie są pozytywne efekty stosowania zabiegu?

Szybka utrata wagi, powrót ciała do uprzedniego kształtu, brak wyniszczenia na twarzy, brak utraty tłuszczu strukturalnego lub biustu, lepszy i głębszy sen, obniżenie poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę i inne leki w czasie kuracji, ogólnie lepsze samopoczucie, odczuwanie wyższej energii. Metoda umożliwia detoksykację (niektórzy badacze sądzą, że pozwala na pozbycie się chemicznych zanieczyszczeń). Po okresie kilku miesięcy w większości przypadków znika również cellulit.

Dlaczego ta dieta pozwala tylko na 500 kalorii na dobę?

Ponieważ organizm dzięki zabiegom i kroplom spala do kilku tysięcy kalorii z własnych zapasów tłuszczu. Jeśli by się konsumowało większą ilość kalorii na dobę niż 500 to ten proces zostałby zwolniony albo by nie odbywał się wcale. Dzięki ilości energii uwalnianej przez zapasy tłuszczu człowiek czuje przypływ energii i brak głodu.

Czym różni się ta dieta od zastosowania zwykłej niskokalorycznej diety 500 kalorii?

Kiedy otyły człowiek usiłuje zrzucić nadwagę prowadząc głodówkę to w pierwszym rzędzie traci normalne zapasy tłuszczu. Kiedy się one wyczerpią, zaczyna spalać tłuszcz strukturalny, a dopiero w ostateczności organizm sięga do zapasów nadzwyczajnych, jednak nim to nastąpi pacjent czuje się tak słabo i jest tak głodny, że porzuca dietę. Otyli pacjenci z tego właśnie powodu skarżą się, że w czasie odchudzania utracili nie te zapasy tłuszczu, które chcieli. Czują się wygłodzeni, zmęczeni, a rysy twarzy robią się ostre, z kolei brzuch, biodra, uda zmieniły się niewiele.

Tłuszcz, który znienawidzili pozostał, za to ten, którego potrzebują, by chronić swe kości, niknie. Wyglądają staro i mizernie, skóra robi się pomarszczona. Dlatego otyli choćby nie wiem jak głodzili się i ćwiczyli, zawsze będą mieli „tłuste części ciała". W pierwszej kolejności spalane są mięśnie, a dopiero potem tłuszcze. Po zakończeniu diety ciężar ciała powraca do poprzedniej wartości bardzo szybko ponieważ mięśnie zostają odbudowane, a metabolizm pozostaje na obniżonym poziomie, z powodu niskokalorycznej diety, co może łatwo doprowadzić do przybrania dodatkowych kilogramów. Pojawia się tzn. efekt yo- yo.

Zabiegi biorezonansem i krople umożliwiają organizmowi dostęp do nadzwyczajnych zapasów tłuszczu odłożonych na "czarną godzinę", które zalegają na brzuchu, biodrach, udach itd. Zostaje również odbudowany tłuszcz w miejscach, gdzie jest on potrzebny.

Czy po diecie i zabiegach ponownie przybiera się na wadze?

Dzięki zabiegom biorezonansowym i diecie zmniejsza się apetyt przez przeprogramowanie podwzgórza, które nie wysyła sygnałów głodu tak często jak przed przeprowadzeniem diety. Organizm nie będzie odczuwał potrzeby ciągłego jedzenia i porcje jedzenia się zmniejszą. Zmieniają się też preferencje co do rodzaju posiłków.

Jaka jest utrata wagi w trakcie kuracji?

Średnio traci się ok. pół kg na dobę. Mężczyźni reagują zazwyczaj lepiej od kobiet i mogą tracić do jednego kilograma na dobę. Kobiety w pierwszym tygodniu tracą wagę podobnie, a później kilku set gramów na dobę. Typowym zjawiskiem jest nierówna utrata wagi oraz występowanie tzn. plateau tj. zatrzymanie utraty wagi przez 3 - 4 dni.

Czy tak szybka utrata wagi od pół do 1 kg na dobę jest bezpieczna?

Przy tej metodzie zostaje spalana warstwa tłuszczu, która jest zazwyczaj bardzo trudna dostępna przy normalnym cyklu przemiany materii. Wobec tego organizm nie doznaje żadnego uszczerbku. Nie występuje spalanie masy mięśniowej, jak w przypadku pozostałych diet niskokalorycznych. Spalany tłuszcz uwalnia do krwiobiegu dużą ilość zawartych w nim składników odżywczych, dlatego pacjenci czują się znakomicie, ich stan zdrowia się poprawia, a wygląd jest zdrowy.

Czy zostanie zakłócony cykl menstruacyjny?

Nie powinien ale, należy jednak terapię zaczynać zaraz po miesiączce.

Czy terapia koliduje z innymi lekami?

Nie koliduje. Można również stosować pigułki antykoncepcyjne.

Czy można łączyć kurację ze środkami wspomagającymi odchudzanie?

Nie. Takie środki byłyby skuteczne u osób, u których podwzgórze działa poprawnie. Nie pomogą one w spalaniu rezerw tłuszczowych i nie przynoszą trwałych efektów.

Czy wskazane są ćwiczenia fizyczne?

Mało intensywne ćwiczenia są jak najbardziej wskazane, takie jak np. nieprzerwany półgodzinny spacer, joga, tai-chi, rekreacyjna jazda rowerem lub pływanie.

Czy trzeba jeść nawet jeśli się nie jest głodnym?

Tak. Trzeba koniecznie zjadać obiad i kolację, nawet jeśli nie czuje się głodu. Nie należy kumulować posiłków, np. zjadać obfitą kolację. Nie należy również przekładać nieskonsumowanych posiłków na następny dzień.

Czy należy jeść śniadanie i sześć posiłków dziennie?

Tak. Wyjątkiem jest Faza I kuracji. Podczas tej fazy można na śniadanie zjeść jeden owoc i jednego sucharka odejmując je z jednego dania (obiadu bądź kolacji). Drugi owoc bądź sucharek można zjeść jako przekąskę między posiłkami.

Co można zrobić jeśli jednego dnia zje się więcej lub zje się czegoś nie dozwolonego?

Jeśli nie jest to nagminne to należy dodać 3 dodatkowych dni do kuracji.

Co zrobić jeśli będzie uczucie słabości lub braku energii?

Niski poziom energii może się zdarzyć osobom z grzybicą jelit lub niedoczynnością tarczycy lub gdy poziom cukru we krwi spadnie (chorzy z cukrzycą lub hiperinsulinemię). Jeśli jednak osoby te przeprowadzą fazę wstępną jak należy to nie powinni odczuwać spadku energii. Można wypijać kilka filiżanek Yerba Mate dziennie lub zjeść trochę cukru.

Czy można znów przytyć?

Tak. Jeśli ktoś będzie się błędnie odżywiał np. za dużo cukrów, jedzenie typu "fast-food", nadmierne ilości produktów przetworzonych to podwzgórze zostanie znów uszkodzone i waga będzie rosnąć.

Czy kurację można powtórzyć?

Tak. Obserwuje się, że przy kolejnych cyklach kuracji ciało traci z innych miejsc gdzie jest zmagazynowany tłuszcz rezerwowy.

Kto nie powinien tej kuracji stosować?

Chorzy na cukrzycę typu I, mężczyźni z rakiem prostaty lub jąder, kobiety z torbielą jajników. Chorzy na dnę moczanową powinni zażywać Allopurinol, a osoby z kamieniami pęcherzyka żółciowego winne być uprzedzone, że jeśli mieli objawy kolki na krótko przed kuracją to mogą one się nasilić z powodu braku tłuszczu w diecie.

UWAGA!
W przypadku utrzymującego się złego samopoczucia dietę należy przerwać.

Wytyczne dla fazy I

Śniadanie:

Kawa lub herbata w dowolnej ilości bez cukru. Dozwolona jest tylko łyżka mleka na dobę. Można użyć stewię.

Obiad:

BIAŁKO: 100 g mięsa, na przykład: chude mięso wołowe, cielęcina, kurczak, indyk, świeże białe ryby, homary, kraby i krewetki
WARZYWA: wybrać jeden z następujących rodzajów: szpinak, szparagi, kapusta, sałata, pomidor, seler, koper, cebula (wszystkie rodzaje), rzodkiew, boćwina, ogórki, seler, liście cykorii. Dopuszczalna ilość w przypadku większości warzyw to 2 szklanki, dla pomidorów, cebuli i liści cykorii 1 szklanka.
PIECZYWO: kromka chrupkiego pieczywa (WASA) lub suchar.
OWOCE: jabłko lub garść truskawek (6-9) lub pół grejpfruta lub pomarańcza.

Kolacja:

Te same opcje jak na obiad.
* Mięso i ryby należy ważyć na surowo! Najlepiej korzystać z wagi cyfrowej. Usunąć z mięsa wszelkie ślady widocznego tłuszczu.

Zalecenia:

 1. W trakcie diety poddajemy się trzem zabiegom w gabinecie z użyciem biorezonansu w celu zablokowania uczucia głodu.
 2. Krople należy podawać 20-30 minut przed lub po jedzeniu lub myciem zębów. Dawkowanie kropli ustala terapeuta podczas pierwszej wizyty.
 3. Co najmniej przez 1 tydzień przed rozpoczęciem kuracji należy jeść normalnie i nie przeprowadzać żadnego rodzaju diety.
 4. Przez pierwsze 2 dni należy jeść obficie (tłuszcze, słodycze). W tym samym czasie należy zacząć zabiegi i zażywanie kropli. Ta faza jest bardzo ważna, aby później nie odczuwać głodu czy bólu głowy.
 5. Krople należy spożywać przez kolejne 21 dni wraz z dietą 500 kalorii, a następnie przez następne 3 dni kontynuować dietę 500 kalorii aż do 26 dnia (bez kropli).
 6. W trakcie kuracji należy pić duże ilości wody niegazowanej (co najmniej 2l), gdyż podawane krople powodują oczyszczanie się organizmu i częste oddawanie moczu.

Porady:

 • Można używać codziennie sok z jednej cytryny.
 • Mięso lub rybę ważymy na surowo!
 • Dozwolone jest gotowanie, grillowanie lub smażenie, ale bez oleju.
 • Można używać wszelkie przyprawy, jak sól (nie dużo), pieprz, ocet, proszek gorczycy, czosnek, bazylię, pietruszkę, tymianek, majeranek, itp.
 • Nie używać oleju, masła lub sosów.
 • Pić dużo wody (co najmniej 2 litrów) lub inne napoje bez cukru (kawa, herbata). W napojach można używać stewię lub sacharynę.
 • Niedozwolone są napoje gazowane nawet te bez cukru.
 • Owoce lub grzanki można jeść między posiłkami jako przekąski lub na śniadanie. W tym przypadku nie należy ich zjeść przy obiedzie czy kolacji!
 • Nie należy jeść obydwu owoców i sucharów razem.
 • Nie wolno jeść takich ryb jak: śledź, tuńczyk, łosoś, węgorz, makrela tj. tłuste ryby, oraz niedozwolone są ryby wędzone, suszone lub marynowane.
 • Nie należy jeść tego samego rodzaju białka jednego dnia na dwóch posiłkach.
 • Nie mieszać warzyw.
 • Bardzo ważne jest, aby jeść tylko te pokarmy, które są dozwolone. To dlatego, że choć istnieją owoce lub warzywa, które mają mniej kalorii lecz ich skład chemiczny zapobiega utracie masy ciała.
 • Jest również bardzo ważne, aby przestrzegać dietę 500 kalorii przez trzy dodatkowe dni po zaprzestaniu podawania kropli.
 • Nie dozwolone jest używanie kremów, maści, olejków na skórę (twarz, ciało). To dlatego, że organizm jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek ilości cukru lub tłuszczu. Nasza skóra ma łączną powierzchnię 4 m2 i może wchłaniać tłuszcz.
 • Wolno używać puder, róż, szminkę i tusz do rzęs!
 • Nie wolno spożywać alkoholu.
 • Zabronione są gumy do żucia i cukierki.
 • Nie należy jeść w restauracjach gdzie nie ma pewności co do zużywania oleju.
 • Nie należy jeść gotowych posiłków. Zawsze zawierają dodatki, takie jak cukry (brązowy cukier, maltoza, glukoza, miód), skrobia, tłuszcz i olej. Np. sól czosnkowa może zawierać cukier i skrobię kukurydzianą.
 • Jeśli kobieta będzie miała miesiączkę podczas I fazy to należy krople odstawić na czas trwania miesiączki, a następnie przedłużyć okres trwania tej fazy o tyle dni ile trwała miesiączka.
 • Korzystać z ćwiczeń, gdyż zwiększają utratę wagi. Pomaga każdy rodzaj sportu jeśli trwa minimum 20 minut dziennie.
 • Jaja i sery nie są dozwolone w I fazie. Jedynie w przypadkach gdy nastąpi niechęć do mięsa i ryb, to wtedy ewentualnie można zjeść białka z 3 jaj. Nie jeść żółtka, ponieważ jest bogate w tłuszcz. Alternatywnie można zjeść 100 gramów chudego twarogu.
 • Jeśli wystąpi tzw. plateau (3 dni bez utraty wagi) można zrobić "dzień jabłkowy", który polega na konsumpcji przez jeden dzień, aż do obiadu następnego dnia, 6 jabłek średniej wielkości. Tego dnia należy wypić minimalną ilość płynów aby tylko gasić pragnienie.

Przykładowe menu dla diety 500 kalorii

Śniadanie: Kawa
15 ml (1 łyżka) mleka
5 kalorii
8 kalorii
Obiad: Grillowana pierś z kurczaka (100 g. surowego mięsa)
szparagi (1 szklanka)
jabłko (średniej wielkości)
suchar
110 kalorii
31 kalorii
80 kalorii
20 kalorii
Kolacja: grillowany stek wołowy (100 g. surowego mięsa)
sałata (2 szklanki z dodatkiem octu jabłkowego, wody i stevii)
pomarańcza
paluszek chlebowy
140 kalorii
16 kalorii
60 kalorii
20 kalorii
Łącznie: 490 kalorii
NASZE GABINETY
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
 • Chełm ul. Mickiewicza 41
  telefon: 509 72 73 88
  przyjęcia: środy i piątki
  więcej informacji:
  Bicom-Med Chełm

 • Zamość ul. Hrubieszowska 12
  telefon: 509 72 73 88
  przyjęcia: wtorki i soboty
  więcej informacji:
  Bicom-Med Zamość

Województwo mazowieckie
 • Warszawa
  ul. Grażyny 15
  Rejestracja tel: 502 89 54 55
  przyjęcia: pon., czw., pt., sob.
  więcej informacji:
  Bicom-Med Warszawa

 • Ciechanów ul. Wyzwolenia 20
  telefon: 502 89 54 55
  przyjęcia: piątki
  więcej informacji:
  Bicom-Med Ciechanów

 • Siedlce ul. Chłodna 4
  telefon: 502 89 54 55
  przyjęcia: wtorki
  więcej informacji:
  Bicom-Med Siedlce

Copyrights ©2017: Bicom-Med made by Wirtualny Wizerunek